PRŮBĚH KOUČOVÁNÍ

Průběh koučování


Chcete žít úspěšný a plnohodnotný život v radosti?

Myslím, že se nebudu mýlit, když vyslovím, že takový život chce žít každý z nás. Co to však je, ten úspěšný a plnohodnotný život? Jak takový život vypadá? Už jste si někdy na tuto otázku odpověděli? Pokud ano, tak jste jistě našli svou originální odpověď  a už teď víte, kam směřujete (Audiočlánky - Jak si myšlenkami tvoříme nebo ničíme život). Vy ostatní, kteří zatím odpověď neznáte, ji teprve hledáte a tak hledáte i směr vašeho žití. Ono totiž není až tak jednoduché najít tu správnou odpověď na otázku, jak vypadá váš úspěšný a plnohodnotný život.

Kvalitu vašeho života vytváří to, jaký máte ze svého života pocit. Pokud máte pocit, že nežijete úspěšný, plnohodnotný život v radosti, zřejmě se někde nacházíte, ale chtěli byste se nacházet jinde a může jít o oblasti vztahů, práce, peněz nebo zdraví. Nic jiného totiž nikdo z nás neřeší. Je možné, že se nacházíte v bodě zlomu (Audiočlánky - Bod zlomu), ten je pro uskuteční změny ten nejlepší odrazový můstek.

Není možné, abyste se posunuli k radostnému životu, pokud si neustále říkáte: "Měl bych udělat změnu"a přitom stále nic neděláte, (Audiočlánky - Vím co dělat, abych se ve svém životě posunul, ale nedělám to). Změna logicky nastává jen v případě, když jí začnete postupnými kroky opravdu dělat. K tomu však potřebujete vnitřní motivaci ( Audiočlánky -Jak sám sebe motivovat k prosperitě a úspěchu), bez ní to jednoduše nejde!!! K této motivaci vám mohou bránit emoce jako je strach ze změny (Audiočlánky- Pět bodů, jak najít odvahu k životním změnám) nebo návyky (Audiočlánky -Jak návyky ovlivňují kvalitu vašeho života) , různá přesvědčení, pohodlnost, nízké sebevědomí, nízká sebedůvěra, pochybnosti (Audiočlánky- Pochybujete o sobě aneb Bojíte se chybovat?) nebo neochota investovat čas, energii i peníze ( Audiočlánek  - Osobní růst je základní předpoklad ke šťastnému a naplněnému životu)
Koučuji podle světově uznávaného systému koučování - Results Coaching System. Je to systém, který jsem nastudoval. Je o 12 sezeních (cca 3 měsíce), kde společně s klientem, na prvním sezení, nastavíme jeho cíle (Klient své cíle nemusí znát, sami se objeví z jeho hodnotového systému. Každý z nás se totiž cítí životně naplněný, pokud naplňuje životní hodnoty pro něj důležité). Na druhém sezení vytvoříme strategie, jak cílů dosáhnout a třetí až dvanácté sezení slouží k tomu, aby klient dělal postupné akce (kroky), které ho dovedou tam, kde být chce.

Je důležité aby cíle splňovaly kritéria:

  • Dost náročné (jinak nepotřebujete kouče)
  • Dosažitelné (do 3 měsíců)
  • Měřitelné (hned na začátku si řekneme, jak budeme dosažitelnost cílů měřit)

První 4 sezení slouží k tomu, aby si klient mohl uvědomit, jestli mu koučování přináší to, co od něj očekával. Pokud klient nepocítí, že mu koučink přináší co potřebuje, garantuji mu za tato 4 sezení vrácení investované peníze.

Stává se, že se klient cítí být v cíli dříve, než za 12 sezení, pak se mu samozřejmě, za zbylá sezení, také vrací jeho peníze.

Peníze nejsou nic jiného, než energie, která přichází a odchází. Zaplatíte jen za to, co vám přinese opravdovou hodnotu. Když je vložíte, vrátí se vám zpět, stejně jako každá jiná investovaná energie. Takže v případě vašeho rozhodnutí investovat čas, činy a peníze, tak můžete jen získat.

Nechte se na tomto webu inspirovat články, audiočlánky a také doporučením klientů

Jestli máte jakékoli dotazy, neváhejte mi napsat do mailu, rád vám vše zodpovím.